Pár postřehů z natáčení, pohledem účastníka II

Druhé mé psaní by bylo krátké, jelikož na Slovácko jsem dorazil až druhý den natáčení. Byl jsem na dovolené se svoji dcerou Adélkou v Tunisku a první natáčecí den se mi kryl s příletem do ČR. Po odvysíláni tohoto dne jsem ovšem byl i rád, že jsem se nemusel účastnit „pitky“ na jejímž závěru se odkrývaly špatné vlastnosti a smutky, které máme bez pochyby každý.

Z druhého úhlu pohledu jsem ovšem přišel o možnost stmelení se v kolektivu. Což většinou bývá dobré a užitečné. Jestli je to i v tomto případě ovšem zůstává otázkou. Podařilo se mi totiž díky tomu zachovat si určitý odstup. Nereagovat na podněty stejně jako ostatní. Mám tím na mysli například to stupňující „podbízení se“ Petře ze strany nápadníků, které jsem nevnímal jako příliš vhodné.

Ale zpět k natáčení. První den jsem tedy nebyl účasten a tak na místo popisu věcí jak jsem co viděl toho dne, spíše napíši reakci nad problematikou výběru nás uchazečů o Petru a o vystupování v pořadu. Jelikož jsem samozřejmě nebyl přítomen v agentuře, která výběr měla na starosti, berte prosím tyto mé řádky jako domněnky. Dle toho co se dělo v průběhu příprav a toho, co jsem se dozvěděl od ostatních účastníků.

Tak tedy, proč měla k dispozici Petra tak malý výběr z potenciálních partnerů?

Petra je přeci velmi krásná a pro muže přitažlivá žena. Její medailonek je skvěle a profesionálně vytvořen, dostal také dostatečný vysílací prostor. Navíc více informací o Petře, o jejím stylu života veřejně znám v té době nebyl, tak proč nabídka mužů není kvalitnější?

Udělám to ještě lépe. Nebudu zde rozvádět, jak a co si myslím, nebo hádat, proč to tak bylo. Uvedu zde jen informace na základě kterých si můžete udělat představu sami:

[box background=#e69191]

  • výběrové řízení proběhlo před rokem, tj. na podzim 2016! Probíhaly reklamní spoty, tj. medailonky hlavních aktérů. Není to nic tajného, jistě si na to vzpomínáte sami.
  • z toho vyplývá, že začátek natáčení byl tedy plánován na jiný, dřívější termín než léto 2017!
  • lidé si hledají partnery proto, aby nebyli sami. A tak vybraní muži z daného konkurzu se museli rozhodnout co je pro ně důležitější. Zda-li počkají na pořad, nebo partnerku budou hledat jinak, jinde a dřív.
  • z předchozího také vyplývá, že stav zájemců před natáčením musel být doplněn, ale neslyšel jsem, že by proběhlo druhé výběrové řízení?![/box]

Prostě už naši předkové řemeslníci říkávali, že může být sebelepší mistr zednický, ale když dostane špatný materiál ke stavbě, tak se to i jemu drolí a nedrží to :-).

Sám jsem řešil dilema, jestli na Péťu počkat, nebo se po partnerce poohlédnout jinde. Rozhodl jsem se jít svojí střední cestou. A proto jsem Petru oslovil přes Facebook, pozval ji na schůzku, která je organizována pro nezadané a doufal, že se tak s ní seznámím jinak. Jak jsem v tomto pokusu dopadl již víte. Je na tom něco špatného? Dal jsem přednost jí před pořadem, ano! Díky tomu však věděla, že mi jde především o ni, a ne o učinkování v pořadu. U ostatních tuto jistotu neměla.

++++++++

Druhý den natáčení jsem už přítomen byl. Opět skvělý zážitek ve fantastickém prostředí, s fajn lidmi, jak s řad účastníků, tak štábu. Hodně zábavných situací. U rybníka opět dotazy a bonmoty okolních rybářů a přání „dobrého úlovku“ aníž by věděli, jak je toto přání ve dvojsmyslu přesné.

Možnost popovídat si s Petrou jsem využil k tomu, abych jí sdělil jak ji vidím já, jaká je, a také ji přiměl k zamyšlení. Zdálo se mi totiž, že díky neúčasti svého favorita, pana „jedničky“ už výběr partnera v pořadu „vzdala“, což by byla velká škoda.

Komická situace nastala také při lukostřelbě, kdy se za nás nápadníky začaly do fronty srocovat další pánové a hlavně děti. Ty si totiž myslely, že jde o veřejnou akci a chtěly si střelbu lukem také vyzkoušet 🙂

U grilování s Liborem si nás zase štáb dobíral, že ať to Libor s tím popisováním postupu tak nepřehání. Nenatáčí se přece Prostřeno :-D. Když se pak zjistilo, že dvacet minut čekáme na rybu a on vůbec není zapnutý grl, tak štáb propadal panice, že nebude dost světla na natáčení. Tak jsme hned jak bylo jídlo hotové, jen natočili jak každý snědl dvě sousta a „šup, šup, jde se vyřazovat. Tu rybu si sníte pak“. Jenže odejděte od stolu na hodinu v restauraci. I když šlo o stůl „filmařů“, než jsme se vrátili, jídlo bylo sklizeno a my bez večeře.

Sice jsem byl hladový, ale odjížděl jsem spokojený, že se můžu o Péťu ucházet dál. Vyřazen byl Jiří a Bob. Hlavou mi prolétla otázka, proč zrovna Bob, je to skvělej kluk. Ale hned na to i odpověď, někdo to být musí a tak je to někdo, kdo se málo projevuje na kamery. Přeci jen jde o Show.

A „Show must go on“.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..