Hledá se fotograf!

Již patnáct let provozuji foto studio jež otevírací doba je každý všední den od osmi do pěti hodin odpoledne. Ano, je to krásná a kreativní práce.

I když většinu pracovního času trávím focením převážně průkazových portrétů, je fajn potkávat se s lidmi. Popovídat si s nimi kam cestují, pro kterou práci potřebují průkazku, v které zemi budou používat mezinárodní řidičák na který se fotí, jak moc dopředu si koupili ty letenky na Bali apod.

Jenže rok od roku čím dál intenzivněji cítím, jak se ve mně probouzí ta toulavá duše, kterou jsem v sobě potlačoval oněch patnáct let. Před těmi časy jsem se vrátil s osmi měsíčního pobytu ze Spojených států. Když jsem je opouštěl, byl jsem přesvědčen, že je to jen na vánoce 2001 a po nich že se ještě vrátím. Jenže se událo mnoho změn.

Po 11.září 2001 se zpřísnil vstup na území spojených státu a tak nebylo jisté, zdali mě hned po příletu neotočí zpět. Také se mi začali objevovat bolesti zad, které vyústili v létě 2002 operací vyhřezlé ploténky.

Další faktor tu bylo právě to Foto studio. Má máma se chystala jít do důchodu a vše nasvědčovalo tomu, že podnikání ukončí, zaměstnance propustí. Jednalo se o prosperující firmu.  Tu sice čekal přechod na digitální technologie, ale i tak by byla škoda ji zavřít. Využil jsem tedy možnosti, která se nabízela. Začal jsem se učit novému oboru – fotografii a vedení firmy na podzim 2002 převzal.

107b

Za tu dobu se změnilo mnohé v mém soukromém životě (rozvod, nový vztah), i profesním životě: digitalizace fotografie, přechod fotografického oboru z vázané živnosti na volnou a s toho vyplývající obrovský nárůst konkurence. Tím byla nutná reorganizace firmy (více „příběh fotografa“).

Všechny tyto kroky ač profesní tak soukromé, byly více méně úspěšné až na ten jediný. Po sedmi letech jsem se s přítelkyní v dobrém leč definitivně rozešel (více osobní příběh). A nastal čas zvážit dál, kam se bude můj život ubírat a jak moji situaci s kladným přístupem nějak využít.

V této chvíli se probudila má cestovatelská dušička a začala se hlásit o slovo. Je opravdu hodně míst na světě, kterým jsem „slíbil“, že se vrátím, nebo vzdáleně se objednal na „návštěvu“ jednou, až bude ten pravý čas do míst, o kterých jsem zatím jen slyšel z vyprávění.

A tak nyní vyřizuji vše nutné. Mezi tyto věci patří i zajištění chodu foto studia. Proto i tuto cestu použiji k oslovení fotografů, kteří se cítí na to, vést v podstatě sami již zaběhnuté foto studio. Máte-li zájem přihlásit se do výběrového řízení, neváhejte! Prostudujte si podmínky a možnosti, které uvádím ZDE>>

Životopisy mi přibývají, ale já se budu snažit vybrat opravdu pořádně, vím, co vše ta práce obnáší a není to opravdu jednoduché zvládnout. Je třeba být každý den ve firmě! Jedinou výjimkou je dovolená, na kterou přijedu pracovat já, ale bude třeba se na ni předem domluvit. Ano, když budete mít dovolenou, já budu pracovat ……. a obráceně :-).

Tak tedy, využijte této opravdu jedinečné příležitosti, naučit se, vyzkoušet si jaké to je, vést foto studio. Tato nabídka bude minimálně na rok. Za takovou dobu už získáte dostatek zkušeností. Ty pak můžete využít a rozhodnout se, zdali si sami zařídíte své foto studio, či nikoli.

Hlavě: ŠANCE SE ROZHODNĚ NEBUDE OPAKOVAT! A navíc pochybuji, že nějaký jiný fotograf podobnou akci někdy zopakuje. Proto neváhejte a přijďte to vyzkoušet, zašlete životopis dle instrukcí a nechte se ode mě pozvat na výběrové řízení, kde se rozhodne.

Na brzkou viděnou se na vás těším.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..